Víte, co všechno se může stát, když to přeženete s náklady? Takové situace se bojí každý podnikatel. Proto tak záleží na tom, abyste brali ekonomiku podniku zodpovědně.
Každá ekonomika podniku musí být prostě zajištěna ze všech stran. To proto, kdyby se něco pochroumalo.

zisky

  • Vaši zaměstnanci by nemuseli dostat výplaty.
  • Vy byste se mohli dostat do druhotné platební neschopnosti.
  • Banka by Vám šlapala na paty, kdybyste přestali splácet úvěry.

Ne, raději ani nepomyslet na karamboly, které se týkají financí! A že prý o peníze nejde. Kdepak! Právě o ty jde. A to zcela fatálně!

  • Vždyť jsou na nich závislé platy Vašich zaměstnanců A zaměstnanci nejsou jen lidé, kteří pro Vás pracují, které zaměstnáváte. Za každým z nich je skrytý nějaký životní příběh. A ten byste ohrozit nechtěli, viďte?
  • Na Vašem hospodaření s finančními prostředky firmy závisí i Vaše zisky. Ty potom můžete využívat ke zkvalitnění služeb, rozšíření sortimentu, k uskutečnění zlepšovacích návrhů, benefitům pro zaměstnance, ale hlavně také pro svou vlastní rodinu.

Právě proto je tak důležité postarat se o ekonomiku podniku v tom nejlepším slova smyslu. Nikdy si neříkejte: Ono to nějak dopadne, když jste právě vysolili docela obrovskou investici. Dávejte si pozor na firemní výdaje. Nemusejí vždycky přinášet užitek, pokud je dobře nepromyslíte. Každá investice by měla být potvrzena managementem. Nejenom jedním člověkem. Majitel, nebo vedoucí výroby nemusí mít stejné informace o datech spojených, například s odbytem. Plné sklady prosperitě firmy neprospějí.

zisk

Ani některé smlouvy s odběrateli, nebo dodavateli nemusejí být oboustranně výhodné. Zavázat se na časové období k něčemu, co by Vaší firmu táhlo k zemi, by nikdo nechtěl.
Víte, pokud budete mít při ruce kvalitní podnikový informační systém, nemůže Vás potkat žádný karambol. Ani ekonomika podniku nebude v červených číslech. Mějte své výdaje pod kontrolou a uvidíte, že si Vaše firma povede dobře!

5/5 - (1 vote)