Ve světě se v této době děje leccos. Není překvapující, že na internetu najdeme videa s hororovou tématikou, vtipnými scénkami, romantické klipy, a pak jsou tady videa o kráse. Jenže ne jen tak ledajaká. Představte si video, na kterém je krásná dívka, či žena, která nevypadá úplně jako z našeho světa. To by bylo ještě v pořádku, kdyby se jednalo o kreslenou postavičku, kostým nebo třeba maska jen tak pro zábavu. Jenže v tomto případě se jedná o drsnou realitu, ve které se mladé dívky nebo ženy doslova přetvářejí pomocí make-upu na někoho, kdo se jim jen stěží podobá. Možná jste na nějaké takové video natrefili, možná ne. Každopádně vyvolávají v lidech smíšené pocity a názory.

asiatka s deštníkem

Jak taková proměna čínské ženy vypadá? Jako první na kůži nanesou, co nejvíce bílé líčení. Vykonturují si trochu obličej. Poté přichází hlavní části změny jejich vzhledu. Pomocí tenkých nalepovacích pásek si zvednou oční víčka, takže jejich oči vypadají větší. Dalším pozoruhodným krokem nastává, když pomocí další speciální nalepovací pásky stáhnou své tváře tak, aby zúžily svůj obličej, a za pomoci líčení vše zamaskují. Už v tuto chvíli byste stěží řekli, že se jedná o stejnou osobu, jako na začátku. Následně si nalepí umělé řasy, další líčení a obvykle si nasadí barevné čočky, často v modré barvě. Následuje samozřejmě rtěnka a velmi často si nasadí paruku nebo jiné druhy příčesků.
mladá číňanka

Zkuste si to jen představit nebo lépe dohledat, jak taková proměna vypadá. Jen málokdo by tomu uvěřil, jak perfektně dokáže make-up fungovat.

Kromě tohoto postupu můžete najít také klipy, které probíhají opačně. Nejprve se na kameře objeví již nalíčená dáma a postupně sundává a odličuje jednotlivé vrstvy. Opravdu to bere dech z úst.

Jenže proč se tohle vůbec děje? Je možné, že je to někde považováno za něco nádherného a lepšího, než skutečná ženská krása? A berou se proměněné tímto způsobem krásnější? Jak se říká, „jiný kraj, jiný mrav“ a přestože to někomu připadá neskutečné nebo až hloupé, jiný to může brát přesně naopak.